PROJE HAKKINDA

Kurtköy bölgesinde benzerlerinden farklı, nitelikli bir konut projesi yaratmayı hedefledik. Tasarım sürecinde; yaşam kalitesi, estetik, modern üslup, malzeme kalitesi ve kullanıcıların geniş bir bahçeyle bir araya gelmesi öncelikli kriterler oldu. Sürecin sonunda hedeflenen tasarıma ulaşıldı.


Projede; yatay mimarinin monotonluktan uzak, kitleler arası uyumu ön plana çıkmaktadır. Bu yatay anlayış sayesinde dairelerin kendi manzaraları oluşturulmuş ve ortak alanlarla daha çok bütünleşmesi sağlanmıştır. Bahçe katları ve villalar, ortak alanı özel olarak kullanırken, üst kat kullanıcıları da bu alana dahil olduğunda renkli, zengin ve dinamik bir avlu oluşmaktadır. Böylece hem müstakil kullanım imkanı sunulmuş, hem de komşuluk ilişkilerini güçlendiren bir birliktelik sağlanmıştır. Bu avluyla bütünleşen, güneye bakan bir sosyal tesis ve açık havuz yerleşimi ise projeyi cazip hale getiren önemli bir özelliktir. Yatay cephe hareketinin içine entegre edilmiş yeşil teras alanları, cephede tekdüzeliğin önüne geçmektedir. Bu sayede yeşil, binanın bir parçası haline gelmiştir. Güneye bakan cephelerdeki geriye çekilen teraslanmalar ile bu etki daha da güçlenmekte, hem modern mimarinin etkisi artmakta hem de bahçe kullanımı her katta mümkün hale gelmektedir.


Mimari tasarımın ifadesini güçlendiren, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerin kullanıldığı bu proje, modern yaşamın geleneksel ev konforuyla bir araya geldiği, mahremiyet sağlanırken aynı zamanda kolektif yaşamı teşvik eden, olması gereken kaliteli yaşamı yeniden tanımlayan öncü ve nitelikli bir projedir.

GALERİ
KAT PLANLARI
İLETİŞİM
BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ